سایت نفت ایرانی


اگر بخواهیم در کارها موفق عمل کنیم باید مثبت بیندیشیم

اگر بخواهیم در کارها موفق عمل کنیم باید مثبت بیندیشیم

ساختمان و سوله کارگاهی واحد کنترل فوران چاههای نفت وگاز با حضور مدیرعامل ملی حفاری و جمعی از متخصصان شرکت مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگا ما به نقل از وبسايت نفت ما، ساختمان واحد کنترل فوران چاههای نفت وگاز با حضور مدیرعامل شرکت و جمعی از متخصصان صنعت حفاری افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در ابتدای این مراسم مهندس حیدر بهمنی مدیر عامل شرکت به بحث کنترل فوران چاههای نفت و گاز اشاره کرد و گفت : امروز توانایی شرکت های نفتی تنها به تولید مربوط نمی شود، زیرا عملیات حفاری چاههای نفت وگاز همیشه با حوادث غیر قابل پیش بینی همراه است، بنابراین آمادگی تجهیزاتی، تدارکاتی، بکارگیری فناوری های نوین و آموزش نیروی انسانی متخصص همیشه می بایست در دستور کار باشد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در ادامه افزود : خوشبختانه دانش مهار چاههای نفتی در کشورمان در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کاملاً بومی و تاکنون چندین مورد از این گونه حوادث به دست متخصصان صنعت نفت کشور مهار و کنترل شده است.

بهمنی به حوادث صنعت نفت در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت : در دوران دفاع مقدس کارکنان ولایت مدار صنعت نفت با مهار چاههای خشکی ، دریایی و بازسازی تاسیسات آسیب دیده از جنگ تحمیلی ، تجارب گرانقدری اندوخته اند و دانش و توانمندی خود را به منصه ظهور رساندند که سند ماندگاری در تاریخ صنعت نفت کشور محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به ایستادگی و پایداری ملت شریف ایران در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت : در یک برهه ای مملکت نیاز به مقاومت وایثار داشت و در آن دوران همه ی جوانان مخلصانه تا پای جان خالصانه جنگیدند، بدون اینکه چشم داشتی به چیزی داشته باشند ، رزمندگان اسلام جز عزت و اقتدار ایران اسلامی و تحقق ارزش های انقلاب توقعی نداشتند.

بهمنی افزود : همه آحاد ملت در دفاع مقدس در سنگرهای رزمی، پشتیبانی،تدارکاتی و تخصصی حضور داشتند.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم در کارها موفق عمل کنیم باید مثبت بیندیشیم و در انجام کارها همدل ، همگرا و همفکر باشیم تا کار به نتیجه مطلوب برسد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد : اگر ایرانی آباد می خواهیم باید تلاش مضاعف را سرلوحه کار قرار داده و منافع ملی را در نظر بگیریم ،برای رضای خداوند کار کنیم و راه شهدا را پاس بداریم.

وی به ذکر خاطره ایی از شهدای عملیات مهار چاهها پرداخت و گفت : شهید سلطانی در جریان مهار چاههای نفتی منطقه دهلران توسط خمپاره دشمن به شهادت رسید و عزیز الماسی نیز وقتی فهمید چاه 50 فوران کرده ، به تیم مهار پیوست و جان خود را تقدیم انقلاب نمود ، غیرت اسلامی ، دینی و میهنی یعنی اینکه وقتی کشور نیاز دارد باید خالصانه خدمت کنی.

وی افزود : باید خانواده های شهدا و ایثارگران را تکریم کنیم و راه شهدا را که سرافرازی میهن اسلامی است با تمام توان ادامه دهیم.

بهمنی یادآور شد : در گذشته ، خارجی ها در بحث کنترل فوران ، اجازه نزدیک شدن به 500 متری منطقه عملیات مهار را به ایرانی ها نمی دادند، ولی هم اکنون به همت تمامی متخصصان در دنیا رقیب آنان هستیم.

در ادامه این مراسم مهندس مسعود جعفرزاده سرپرست اداره مهندسی،طراحی راه و ساختمان گزارشی از روند اجرای پروژه ارایه کرد و گفت : ساختمان و سوله کارگاهی واحد کنترل فوران چاه توسط کارشناسان شرکت با توجه به ماهیت کاری و نیاز آن اداره طراحی و اجرا گردید.

جعفرزاده به مشخصات کارگاه کنترل فوران اشاره کرد و گفت : این کارگاه دارای یک ساختمان اداری به مساحت 240 متر مربع شامل سالن کنفرانس ، 4 اتاق اداری، آبدارخانه و ... می باشد و سوله کارگاهی نیز به مساحت 1620 مترمربع کلیه امکانات مورد نیاز در آن جانمایی شده است.


روتیتر: پيشكسوت صنعت حفاري مطرح كرد:
گروه خبر: ویژه, نفت و نیرو