سایت نفت ایرانی


تحریمهای جدید خلاف توافق ژنو است / تحریم 2 شرکت خریدار میعانات گازی ایران

تحریمهای جدید خلاف توافق ژنو است / تحریم 2 شرکت خریدار میعانات گازی ایران

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت تحریمهای جدید وضع شده علیه ایران را خلاف روح توافق ژنو دانست و  افزود: هم اکنون دو شرکت به دلیل همکاری با ایران در زمینه فروش میعانات گازی به لیست تحریمها افزوده شدند.

سید محسن قمصری با اشاره به این که شرکت "فایلاکا پترولیوم" طی هفته گذشته ایران را در جریان فشارهای آمریکا قرارداده بود، اظهار کرد: با تحریم این شرکت، آمریکا توافق ژنو را رسما نقض کرده است.

وی با یادآوری این که میعانات گازی ایران پیشتر نیز در فهرست تحریم بوده است، تصریح کرد: ایران طبق روال معمول به کار خود در زمینه فروش نفت و میعانات گازی ادامه می دهد، اگرچه کمی با مشکل مواجه می شود.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا روز جمعه (٧ شهریور) با بی اعتنایی به توافق موقت هسته ای، افراد، شرکتها، بانکها و خطوط هواپیمایی ایرانی و خارجی جدیدی را به فهرست تحریم ایران اضافه کرد.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران درباره کاهش صادرات نفت خام به ژاپن نیز گفت: میزان صادرات نفت ایران به کشورهای متقاضی در فصلهای مختلف سال با توجه به شرایط آب و هوایی (هر یک از کشورهای وارد کننده) متفاوت است و بر این اساس پالایشگرها مقادیر مختلفی برای صادرات نفت از ایران تقاضا می کنند.

روتیتر: سید محسن قمصری
گروه خبر: ویژه, نفت و نیرو