سایت نفت ایرانی


عده ای به نام دور زدن تحریمها نفت را بردند و خوردند

عده ای به نام دور زدن تحریمها نفت را بردند و خوردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان چهارمحال و بختیاری، با قدردانی از استقبال پرشور مردم این استان، این استقبال را نشانه لطف و پیوستگی مردم با دولت تدبیر و امید دانست و تصریح کرد: مردم ما به آینده کار دولت، امید دارند .

 وی با تأکید بر ضرورت رسیدگی به مطالبات مردم و با تشریح برنامه‌های گسترده دولت توسعه استان چهار محال و بختیاری، گفت: دولت باید گوش شنوایی برای شنیدن مطالبات، هدایتها و نقد مردم داشته باشد.

رییس‌ جمهوری افزود: همه باید برای حل مشکلات مردم دست به دست هم دهیم و زمانی موفق می‌شویم که قوای سه گانه، مسئولان، هدایتهای مقام معظم رهبری و حضور مردم، در کنار هم قرار گیرد.

رییس شورای عالی اقتصاد گفت: اصل کار دولت فراهم کردن زمینه های لازم برای حضور بخش خصوصی در فعالیتهای اقتصادی است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه درآمد ٤ ماه گذشته دولت با مصوبه بودجه سالانه فاصله زیادی دارد، گفت: این درآمد در این مدت کمتر از ٧٠درصد است و نشانه آن است که ما کسر بودجه داریم و ممکن است در جایی بودجه برای بخش های از جامعه و استانها کم بدهیم.

رییس جمهوری افزود: نباید به هر چیزی تکیه کنیم و به شایعه ای اعتماد کنیم متاسفانه کسی حرفی می زند و آن حرف ناصواب مداوم تکرار می شود.

دکتر روحانی تاکید کرد: مگر می توانند این دولت پاک را لکه دار بکنند؟ فساد غرق شده سالهای پیش را مگر می‌شود با این سر و صداها شست. آنها باید بیایند پاسخ دهند. این دولت اعتقادش بر این است که با رانت، فساد، جناح بازی، حزب بازی و طایفه‌بازی نمی‌توان کشور را به پیش برد.

دکتر روحانی اظهار داشت: اگر پیوند اقتصاد ما به اقتصاد جهانی مستحکم شود، دشمن نمی‌تواند به راحتی ما را از پا در بیاورد، تحریم کند و یا آزار برساند.

رییس‌ جمهوری افزود: دنیای غرب و کشورهای صنعتی می‌ترسیدند که صادرکنندگان نفت تصمیم بگیرند صدور نفت را تحریم کنند و پیوسته از این موضوع در وحشت بودند.

وی افزود: با بی‌عقلی‌ها چه کردیم؟ می‌گویند چه دارد آن کس که عقل ندارد و چه ندارد آن کسی که عقل دارد. با بی‌عقلی‌ها کاری کردند آنها بیایند نفت ما را تحریم کنند. اقتصاد مقاومتی برای این است که هیچ ابرقدرتی هوس تحریم به سرش نزند و این کار شدنی است.

دکتر روحانی اظهار داشت: تحت نام دور زدن تحریم‌ها، نفت را دادند به عده‌ای بردند و خوردند و ملت ایران را دور زدند و این بازی‌هایی که بعضی‌ها در می آورند و می‌گویند فلان جا رانت شد برای پوشاندن این رسوایی‌هاست. ما قصد دعوا با کسی را نداریم باید مردم بدانند که در سال‌های گذشته بر آنها چه گذشته است؟

رییس‌ جمهوری گفت: مردم بدانند همه چیز ما باید مقاومتی بشود اقتصاد،‌ سیاست، فرهنگ و حتی مسایل امنیتی ما باید مقاومتی و استقامتی شود و روی پای خود بایستیم.

روتیتر: حسن روحانی در سفر به دیار بختیاری
گروه خبر: ویژه, نفت و نیرو