شرايط دوران پس از تحريم در اتاق ايران بررسی شد/ امیدواری برای بهبود کسب و کار
چکیده: رييس اتاق ايران در نشست پساتحريم كه با حضور معاون وزير امورخارجه و برخي از اعضاي تيم مذاكره‌كننده و جمعي از فعالان اقتصادي در اتاق ايران برگزار شد با اشاره به توافقات صورت گرفته در زمينه هسته‌يي اظهار اميدواري كرد كه مسوولان كشور ادامه راه را نيز با همين قاطعيت و تلاش دنبال كنند تا شرايط محيط كسب وكار بهبود يابد و فعالان اقتصادي بتوانند ح... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
فرش قرمز نفت برای سرمایه خارجی
چکیده: روزنامه دنیای اقتصاد  در گزارشی به قلم نسیم علایی نوشت: با به توافق رسیدن ایران و غرب بر سر مساله هسته‌ای کشورمان مذاکرات با علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز کشور فشرده‌تر و آشکارتر از پیش ادامه یافته است. ایران به دلیل وجود ذخایر عظیم نفتی و گازی و همچنین به دلیل موقعیت ژئوپلیتیک جذابیت بسیاری برای سرمایه&zwnj... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
 تجهیزات نفتی بلوکه شده ایران در آلمان آزاد شود
چکیده:   وزیر نفت با اشاره به ممنوعیت واردات تجهیزات نفتی به دلیل اعمال تحریمها گفت: امیدواریم واردات برخی از تجهیزات خریداری شده از سوی ایران همانند توربو کمپرسور هر چه سریعتر آزاد شود.   به گزارش نفت ایرانی به نقل از شانا، بیژن زنگنه  وزیر نفت در جلسه مشترک هیئت عالی رتبه ایران و آلمان با بیان این که ایران در حوزه نفت و گاز برنامه وسیع... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
مهر تایید اتحادیه اروپایی بر سند برجام/ مذاکره تنها راه حل مساله هسته ای ایران
چکیده: اتحادیه اروپا، توافق جامع هسته ای ایران با کشورهای گروه ١+٥ را که هفته پیش در وین به دست آمد، تایید کرد.   به گزارش  نفت ایرانی به نقل از خبرگزاری رویترز از بروکسل، توافق جامع هسته ای ایران و کشورهای گروه ۱+۵ که در جلسه امروز (۲۹ تیرماه، ۲۰ ژوئیه) شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا تایید شد، که این نخستین گامهای عملی اتحادیه اروپا برای... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
وزارت خارجه انگلیس از تجار علاقمند به همکاری با ایران حمایت می کند
چکیده: وزارت خارجه انگلیس روزجمعه درارتباط با آثار توافق هسته ای ایران برمناسبات تجاری دو کشور، گفت: دولت انگلیس به بخش های مالی وبازرگانی جهت استفاده ازفرصت های به وجود آمده و گسترش تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور کمک خواهد کرد.  به گزارش نفت ایرانی به نقل از ایرنا,  دستگاه دیپلماسی انگلیس در پاسخ به سووالات جاری درباره شرایط تجارت با ایران ب... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
بازوی مهم انقلاب صنعتی قرن هجدهم در آستانه مرگ
چکیده:  زغال سنگ اخیرا دوران بدی را می‌گذراند. نیروگاه‌های برق در حال جایگزین ساختن گاز طبیعی هستند، محدودیتهای محیط زیستی در حال تاثیر گذاشتن هستند و صنعت به عنوان قاتل شماره یک آب و هوا مورد ریشخند قرار گرفته است. قیمتها شکسته شده است، بسیار خوب، اما برای احساس واقعی چشم‌انداز در حال محو شدن زغال سنگ،‌ ببینید که چه اتفاقی برای ب... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
دو میلیون بشکه نفت ایرانی راهی بازارهای آسیایی شد
چکیده: رویترز گزارش داد یک نفکش غول پیکر ایرانی برای اولین بار بعد از توافق هسته ای وین با دو میلیون بشکه نفت راهی آسیا شد. به گزارش نفت ایرانی به نقل از ایرنا؛ رویترز نوشت: برای اولین بار بعد ازتوافق هسته ای ایران وقدرت های جهانی، یک نفتکش غول پیکر ایرانی با دو میلیون بشکه نفت خام آب های ایران را به مقصد آسیا ترک کرد.   بنا براین گزارش نفتکش است... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
نفت خزر در تلاش برای مستندسازی دانش و تجربه ایران در بخش آبهای عمیق
چکیده:  مدیر عامل شرکت نفت خزر، لزوم مدیریت و مستندسازی دانش و تجربیات کسب شده را به لحاظ نوپا بودن فعالیت های صنعت نفت در عرصه آب های عمیق بسیار ضروری دانست. به گزارش  نفت ایرانی،  علی اصولی در نشست متخصصان و کارشناسان شرکت نفت خزر با اشاره به حوزه کاری این شرکت در آب های عمیق به عنوان تنها شرکت نفتی فعال در سطح شرکت ملی نفت، دستاوردهای ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
کل طلای معدن  زرشوران در بورس کالا به فروش می رسد
چکیده: کل فروش شمش معدن زرشوران طبق قانون باید از طریق بورس کالا و در قالب بسته‌های عرضه‌شده شبیه آنچه که اکنون طلای موته در بورس عرضه می‌کند، صورت ‌گیرد. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران» به نقل از خبرگزاری مهر، یک مقام مسوول در وزارت صنعت، معدن و تجارت از کشف قطب طلای کشور در آذربایجان غربی خبرداد و گفت: معدن طل... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
تولد یک سیاره برای نخستین بار مشاهده و ثبت شد
چکیده: یک تیم بین‌المللی از ستاره‌شناسان برای نخستین بار توانسته‌اند بطور مستقیم فرآیند شکل‌گیری یک سیاره را در مراحل بسیار ابتدایی آن بررسی کنند.   به گزارش نفت ایرانی به نقل از ایسنا، ستاره‌شناسان وجود یک سیاره غول‌پیکر گازی جوان را تایید کرده‌اند که هنوز در یک دیسک غنی از گاز و غبار در اطراف ستاره میزبان جوانش ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
 پسماند واحدهای نفتی برای حاصلخیزی مزارع استفاده خواهد شد!
چکیده: محققان پژوهشگاه صنعت نفت از مازاد گوگرد صنعت نفت، نوعی کود کشاورزی تولید کردند که علاوه بر افزایش راندمان دانه‌های روغنی موجب افزایش 30 درصدی عملکرد چند محصولات کشاورزی دیگر شده است.   به گزارش نفت ایرانی، "فروزان وکیلی" مجری این طرح گوگرد را یک ماده مازاد در صنایع نفت و گاز توصیف کرد و گفت: در فرآیند شیرین سازی گاز ترش و مرکاپتان زدایی... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
رمزگشایی از سند توافق وین/ سرنوشت تحریم ها چه می شود؟
چکیده:  برنامه جامع اقدام مشترک موجب برداشته شدن تمامی تحریم های شورای امنیت و همچنین تحریم های یکجانبه و چند جانبه مربوط به برنامه هسته ای ایران خواهد شد. دراین گزارش سعی شده سرنوشت تحریم‌ها بررسی شود.   به گزارش نفت ایرانی به نقل از سایت اقتصاد ایرانی: در تاریخ ۱۴ جولای ۲۰۱۵ متن «برنامه جامع اقدام مشترک» پس از مدت ها انتظار ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
فصل جدید از راه رسید
چکیده: محمد طبیبیان ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
وظیفه دولت و نقش اتاق بازرگانی در دوران جدید
چکیده: دکتر محمدمهدی بهکیش ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
نگاهی به مهمترین سرفصل های برجام/ تاسیسات هسته ای ایران به کار ادامه می دهند
چکیده: خلاصه ای از برنامه جامع اقدام مشترک بین ایران و ۵+۱ که در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۴ بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ۵+۱ مورد توافق واقع گردید در ادامه می آید.  به گزارش نفت ایرانی به نقل از وبسایت  اقتصاد ایرانی: جمهوری اسلامی ایران و دولت های عضو گروه 1+5 (شامل آمریکا، آلمان, انگلیس، چین، فرانسه و روسیه همراه با نماینده عالی سیاست خارجی اتحاد... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (1) RSS comment feed
صفحه 5 از 22اولين   قبلي   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين