شورای نگهبان لایحه موافقتنامه پاریس را دارای ابهام دانست
چکیده:  شورای نگهبان مصوبه مجلس شورای اسلامی درمورد لایحه موافقتنامه پاریس را دارای ابهام دانست و اعلام کرد: پیوست‌های این موافقتنامه باید ضمیمه شوند تا امکان بررسی و اظهارنظر در این شورا فراهم شود. به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، لایحه موافقتنامه پاریس مصوب جلسه مورخ 23 آبان ماه 1395 مجلس شورای اسلامی در جلسات شورای ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
افتتاح شعب سه بانک ایرانی در آلمان در دست بررسی است
چکیده: شهریورماه امسال که ایلزه آیگنر، وزیر اقتصاد ایالت باواریای آلمان به ایران آمده بود، صحبت از افتتاح بانک های ایران در این ایالت آلمان مطرح شد.    آیگنر در همان سفرش به ایران گفت: مناسبات تجاری بین شرکت های بایرنی و ایران اغلب به دلیل مشکلات پرداخت پول ناکام می مانند. در همین راستا شعب بانک های ایرانی در مونیخ برای شرکت های ما بسیار حائز ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
تدوین ساختار منطقه ویژه فناوری انرژی خوزستان
چکیده: مدیرعامل شرکت توسعه فناوری‌های انرژی ایران با تبیین مدل منطقه ویژه فناوری انرژی در خوزستان و اشاره به شباهت این ساختار با شرکت نفت از نظر استراتژی توسعه، گفت: ما به دنبال استفاده از بازیگرهای استانی، داخلی و خارجی در قالب‌های مشخص هستیم.   نفت ایرانی - گروه خبر: به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه خوزستان، کیارسی در نشست ایجاد منطقه ویژه... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
سیاست های فعلی، کشور را به سوی خام فروشی سوق می دهد
چکیده:   رییس سندیکای صنعت برق ایران با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی که بر تشویق بخش خصوصی واقعی و واحدهای کوچک و متوسط تولیدی و صنعتی اشاره دارد، افزود: سیاست های فعلی، کشور را به سوی خام فروشی بیشتر سوق می دهد. نفت ایرانی-  «علیرضا کلاهی» در نشست خبری «چالش تامین مواد اولیه صنایع تکمیلی ایران» در محل اتاق بازرگانی... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
بازگشت پتروناس به نفت ایران
چکیده: شرکت ملی نفت ایران برای سپردن مطالعه توسعه میدان‌های آزادگان جنوبی و چشمه خوش به شرکت ملی نفت مالزی (پتروناس) تفاهم‌نامه‎ همکاری امضا کرد.   نفت ایرانی- گروه خبر: شرکت ملی نفت ایران و شرکت پتروناس مالزی بعدازظهر امروز (چهارشنبه، یکم دی‌ماه) تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند که بر مبنای آن، مطالعه میدان‌های آزادگان جنوب... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
امضای بزرگترین قرارداد فروش نفت ایران به ایتالیا
چکیده: ایران و انی به عنوان بزرگترین شرکت نفتی ایتالیا، قرارداد یکساله‌ای به منظور فروش روزانه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام برای سال ۲۰۱۷ امضا کردند که بزرگترین قرارداد فروش نفت به ایتالیایی‌ها است.   نفت ایرانی- گروه خبر: پس از آنکه ایران قراردادی برای فروش روزانه ۳۵ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام با شرکت ساراس ایتالیا امضا کرد، دومین قرارداد بل... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
نیاز 21 میلیارد دلاری پارس جنوبی/ تولید گاز ایران و قطر سر به سر می شود
چکیده: یک مقام مسئول با اشاره به برداشت ۸۸۰ میلیارد مترمکعب گاز از پارس‌جنوبی، گفت: با تکمیل فازهای جدید، ایران در تولید گاز پارس‌جنوبی از قطر سبقت می گیرد.   نفت ایرانی- گروه خبر: محمد مشکین‌فام امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در طول یک سال گذشته تاکنون، ظرفیت برداشت گاز از پارس‌جنوبی ١٤٠ میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
میلیاردر بدنام و بازگشت امریکا به عصر هژمونی نفتی
چکیده: نفت ایرانی - مرکز مطالعات و تحقیقات/ یادداشتی کوتاه در تحلیل دورنمای امریکا در عصر دونالد ترامپ به قلم رضا وثوقی روزنامه نگار انتخاب ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رییس جمور ایالات امریکا بیش از آنکه برای طرفداران خانم کلینتون خبر شوکه کننده ای باشد برای بازارهای مهم اقتصادی جهان بهت و حیرت آفرید، برای اینکه بفهمیم آقای ترامپ به عنوان یک ثروتمند اهل ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
جزییات یک قرارداد بی سر و صدا/  امتیاز سوآپ کاز در کیسه یک شرکت خاص
چکیده: در ماه‌های پایانی فعالیت دولت یازدهم، وزیر نفت در اقدامی بدون انجام تشریفات قانونی و با خلع ید شرکت ملی نفت، قرارداد سوآپ گاز ایران را به یک شرکت ناشناخته واگذار کرد. نفت ایرانی گزارش می دهد،؛  وبگاه رسمی شرکت ملی گاز ایران ۲۷ مهر ماه امسال با انتشار خبری به نقل از حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز و معاون وزیر نفت، اعلام کرد: «... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
عربستان نفتکش های معامله کننده با ایران را تهدید کرد
چکیده: عربستان نفتکش هایی که در بنادر ایران پهلوگیری کنند را به عدم همکاری تهدید کرد و اعلام کرد که این نفتکش ها حق پهلوگیری در بنادر عربستان را ندارد. نفت ایرانی گزارش میدهد؛  مسئولان عربستان سعودی به جای رقابت سالم در بازار منطقه و جهان با ایران، به فکر راهکارهای دیگری هستند. از جمله راهکارهای عجیب این کشور برای مقابله با ایران، تصمیم جدید مسئولان... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
توسعه 4 میدان نفتی در مناطق نفتخیز خارج از فرمول IPC
چکیده: مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب از توسعه چهار میدان نفتی کشور مشتمل بر ٩ مخزن، در چارچوب قراردادهای مختص به شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب که با مدل جدید قراردادهای نفتی IPC تفاوت‌های چشمگیری دارد، خبر داد.   نفت ایرانی به نقل از فارس؛  بیژن عالی‌پور، با اعلام این خبر، به تشریح چرایی طراحی چارچوب قراردادی خاص این شرکت و... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
مدیر عامل حفاری شمال بازهم تغییر کرد/ بلای بی‌ثباتی در یک شرکت خوشنام ایرانی
چکیده: شرکت حفاری شمال به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو ارائه خدمات نفتی ایرانی سومین تغییر مدیرعامل را در دو سال گذشته تجربه می‌کند که شرکت‌های ایرانی حتی برای کار در میادین نفتی ایران هم درگیر رقابت با خارجی‌ها می‌شوند.   به گزارش  نفت ایرانی به نقل از خبرگزاری فارس، همواره از «ثبات» به عنوان یکی از مهم&zwn... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
وزیر نفت قانون را قبول ندارد/ درخواست بخش خصوصی از زنگنه قانون مداری است
چکیده: مدیرعامل پتروشیمی جم گفت: آقای زنگنه قانون را قبول ندارد و مصوبه ای که برای قیمت اتان ابلاغ شده نه تنها با قانون موجود همخوانی ندارد، بلکه بدون اطلاع وزارتخانه های صنعت و اقتصاد بوده و حتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز از جزئیات آن بی اطلاع بوده است.   نفت ایرانی گزارش میدهد؛  «سید حسین میرافضلی» مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم در ن... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
پرونده نشست دو روزه کارشناسان اوپک ، بی نتیجه بسته شد/ اختلاف بلای جان اتحاد
چکیده: اختلافات داخلی اوپک در مورد چگونگی اجرای کاهش تولید توافق شده در ماه گذشته، مانع از آن شد تا در نشست ۲ روزه کارشناسان این سازمان، توافق مشخصی برای جلب همکاری دیگر تولید کنندگان مهم غیرعضو اوپک به دست آید.   نفت ایرانی- به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، اختلافات داخلی اوپک در مورد چگونگی اجرای کاهش تولید توافق شده در ماه گذشته، مانع ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
ایران بالاترین حجم نفت ذخیره شده در نفتکش ها را دارد/ رکورد تاسف برانگیز
چکیده: آمارها نشان می‌دهد ایران با 35.5 میلیون بشکه بیشترین میزان ذخیره‌سازی روی آب را در جهان دارد.   نفت ایرانی به نقل از فارس؛ به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، آمار ردیابی تانکرهای نفت جهان حاکی از این است که میزان ذخایر نفت ایران روی آب‌ها بیش از 35 میلیون بشکه است که بیشترین میزان ذخایر بین کشورهای محسوب می&zwn... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
صفحه 2 از 22اولين   قبلي   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين