نفت و نیرو

بازگشت یک کنسرسیوم سرمایه گذاری پتروشیمی به پروژه های ایران
چکیده: مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تداوم مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.  به گزارش نفت ایرانی؛ حسین علیمراد درباره سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت پتروشیمی ایران  گفت: جذب سرمایه‌های خارجی، تابعی از شرایط بین‌الملل و همکاری‌ها میان ایران و دیگر شرکت‌ها و کشورهای دنیاست. ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
تقدیر سرپرست وزارت کار از مهندس سبحانی/شرکت" اکسیر نوین فرآیند آسیا" کارآفرین برتر ملی شد
چکیده: شرکت " اکسیر نوین فرآیند آسیا" در بین ۱۰ کارآفرین برتر ملی سال ۹۶ قرار گرفت. به گزارش پایگاه خبری نفت ایرانی ،در دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر سال 96 و با حضور انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 10 کارآفرین برتر ملی سال 96 معرفی و تقدیر شدند. در این جشنواره از مهندس جلیل سبحانی از شرکت " اکسیر نوین فرآیند آسیا" ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
تحریم نفت ایران ممکن است قیمت نفت را به ۱۵۰ دلار برساند
چکیده: پایگاه خبری نفت ایرانی؛ به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، برخی سرمایه‌گذاران سرشناس بازار انرژی اعتقاد دارند که قیمت نفت به رقمی بی‌سابقه جهش خواهد کرد. با وجود نگرانی‌ها از این که جنگ تجاری، رشد ارزش دلار و کند شدن رشد تقاضای نفت بر قیمت این کالا تأثیر منفی بگذارد، برخی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری، همچون اندوراند کپتال و وس... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
پهلودهی هفت نفتکش غول پیکر در بدترین شرایط آب و هوایی
چکیده:  مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به وضعیت نامناسب آب و هوایی و کاهش دید در روز گذشته، گفت: هفت نفتکش پهن‌پیکر در بدترین شرایط آب و هوایی در خارگ برای انجام عملیات دریافت و صادرات نفت خام پهلودهی شدند.  آژانس اخبار نفت ایرانی؛ سید پیروز موسوی با اعلام این خبر اظهار کرد: روز گذشته در پایانه نفتی خارگ در بدترین شرایط ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
برندگان و بازندگان در بازی شایعه ملی حفاری
چکیده: از پنجشنبه شب گذشته ، در حالی که موج خبری عمومی کشور روی مساله ابعاد حادثه پلاسکوی تهران متمرکز شده بود، شرکت ملی حفاری ناگهان به مرکز ثقل شایعه در صنعت نفت بدل شد، خطوط خبری خاص که پیشتر هم در شایعه سازی های مرتبط با نفت نقش آفرین بودند با تاکید بروی واژه  " برکناری" از تغییر مدیریت در شرکت ملی حفاری خبر دادهه و  سید شریف حسینی نماینده پ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
شرکت ملی حفاری می تواند پیشتاز بازار خلیج فارس شود
چکیده: مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت می تواند با شرکت های بین المللی رقابت کند . اگر حمایت شویم ظرف کمتر از ۱۰ سال می توانیم بازار عمده خلیج فارس را در بخش حفاری در دست بگیریم.   نفت ایرانی- گروه خبر:  حیدر بهمنی، در نشست خبری که روز پنجشنبه (۲ دی ماه ۱۳۹۵) در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه تجهیزات صنعت حفاری برگزار شد، با اشاره به ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
برگزاری ۲۰ مناقصه نفت و گاز در ایران/رکورد جدید مشارکت نفتی روسها
چکیده: مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی با تشریح برگزاری ۲۰ مناقصه توسعه و افزایش ضریب بازیافت میادین نفت و گاز در مناطق مرکزی ایران، گفت: تاکنون بیشترین تفاهم نامه همکاری با روسها امضا شده است.   نفت ایرانی - گروه خبر: سلبعلی کریمی در گفتگو با مهر درباره جزئیات برگزاری مناقصات جدید نفت و گازی ایران، گفت: هم اکنون برنامه توسعه ۲۰ میدان نفت و گازی در م... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
بازگشت پتروناس به نفت ایران
چکیده: شرکت ملی نفت ایران برای سپردن مطالعه توسعه میدان‌های آزادگان جنوبی و چشمه خوش به شرکت ملی نفت مالزی (پتروناس) تفاهم‌نامه‎ همکاری امضا کرد.   نفت ایرانی- گروه خبر: شرکت ملی نفت ایران و شرکت پتروناس مالزی بعدازظهر امروز (چهارشنبه، یکم دی‌ماه) تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند که بر مبنای آن، مطالعه میدان‌های آزادگان جنوب... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
نیاز 21 میلیارد دلاری پارس جنوبی/ تولید گاز ایران و قطر سر به سر می شود
چکیده: یک مقام مسئول با اشاره به برداشت ۸۸۰ میلیارد مترمکعب گاز از پارس‌جنوبی، گفت: با تکمیل فازهای جدید، ایران در تولید گاز پارس‌جنوبی از قطر سبقت می گیرد.   نفت ایرانی- گروه خبر: محمد مشکین‌فام امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در طول یک سال گذشته تاکنون، ظرفیت برداشت گاز از پارس‌جنوبی ١٤٠ میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
جزییات یک قرارداد بی سر و صدا/  امتیاز سوآپ کاز در کیسه یک شرکت خاص
چکیده: در ماه‌های پایانی فعالیت دولت یازدهم، وزیر نفت در اقدامی بدون انجام تشریفات قانونی و با خلع ید شرکت ملی نفت، قرارداد سوآپ گاز ایران را به یک شرکت ناشناخته واگذار کرد. نفت ایرانی گزارش می دهد،؛  وبگاه رسمی شرکت ملی گاز ایران ۲۷ مهر ماه امسال با انتشار خبری به نقل از حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز و معاون وزیر نفت، اعلام کرد: «... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
توسعه 4 میدان نفتی در مناطق نفتخیز خارج از فرمول IPC
چکیده: مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب از توسعه چهار میدان نفتی کشور مشتمل بر ٩ مخزن، در چارچوب قراردادهای مختص به شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب که با مدل جدید قراردادهای نفتی IPC تفاوت‌های چشمگیری دارد، خبر داد.   نفت ایرانی به نقل از فارس؛  بیژن عالی‌پور، با اعلام این خبر، به تشریح چرایی طراحی چارچوب قراردادی خاص این شرکت و... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
ایران بالاترین حجم نفت ذخیره شده در نفتکش ها را دارد/ رکورد تاسف برانگیز
چکیده: آمارها نشان می‌دهد ایران با 35.5 میلیون بشکه بیشترین میزان ذخیره‌سازی روی آب را در جهان دارد.   نفت ایرانی به نقل از فارس؛ به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، آمار ردیابی تانکرهای نفت جهان حاکی از این است که میزان ذخایر نفت ایران روی آب‌ها بیش از 35 میلیون بشکه است که بیشترین میزان ذخایر بین کشورهای محسوب می&zwn... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
وزیر نفت دست از سخنان ابهام آمیز بردارد/ منتقدان IPC در مجلس بیشتر شده اند
چکیده: عضو کمیسیون انرژی به سخنان وزیر نفت در نشست خبری خود مبنی بر قانع شدن نمایندگان منتقد قراردادهای نفتی اشاره کرد و گفت: حرف‌های زنگنه در رابطه با اینکه نمایتدگان منتقد این الگوی قراردادهای نفتی قانع شدند را رد می‌کنم. نفت ایرانی گزارش می دهد؛ هدایت الله خادمی با اشاره به سخنان امروز زنگنه درباره منتقدان قراردادهای نفتی اظهار داشت: وزیر نف... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
تعداد روستاهای برخوردار از گاز در لرستان به 830 رسید
چکیده: معاونت مهندسی شرکت ملی گاز لرستان می گوید: طرح های گازرسانی به 61 روستای استان لرستان همزمان با هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.   نفت ایرانی گزارش میدهد: محمدحسین ملکی در گفت و گو با خبرنگار ما با اعلا این خبر اظهار داشت: تا کنون 99 درصد از خانواده های شهری و65 درصد از روستاهای استان لرستان از  نعمت گاز طبیعی برخوردارشده اند. و... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
مصوبه IPC مجلس را از وظیفه قانونگذاری اش ساقط کرده است/ نمی توان با یک قانون، قانون اساسی را دور زد
چکیده: عضو کمیسیون انرژی مجلس با تشریح دلایل ابطال الگوی قراردادهای جدید نفتی با تاکید بر اینکه با یک قانون نفت می‌خواهند کل قوانین را دور بزنند، گفت: در قراردادهای جدید شرکت نفت خلع ید می‌شود. نفت ایرانی گزارش میدهد؛ الگوی جدید قراردادهای نفتی در طول ماه‌های اخیر به اصلی ترین سوژه بحث‌های اقتصادی در کشورمان تبدیل شده است؛ از سویی وزا... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
صفحه 1 از 10اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين