پرونده

افتتاح شعب سه بانک ایرانی در آلمان در دست بررسی است
چکیده: شهریورماه امسال که ایلزه آیگنر، وزیر اقتصاد ایالت باواریای آلمان به ایران آمده بود، صحبت از افتتاح بانک های ایران در این ایالت آلمان مطرح شد.    آیگنر در همان سفرش به ایران گفت: مناسبات تجاری بین شرکت های بایرنی و ایران اغلب به دلیل مشکلات پرداخت پول ناکام می مانند. در همین راستا شعب بانک های ایرانی در مونیخ برای شرکت های ما بسیار حائز ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
کشف «طلای سیاه» در سرزمین «طلای سفید»/ گلستان بوی نفت می دهد
چکیده: در حالی گلستان به‌عنوان یک استان کشاورزی محور در کشور شناخته‌شده که این روزها اکتشافات نفت و گاز می‌تواند نه‌ تنها محور توسعه استان را تغییر دهد بلکه حرکت در این مسیر زمینه‌ساز آینده روشن است.   به گزارش نفت ایرانی به نقل از خبرگزاری مهر،  وقتی نام استان گلستان شنیده می شود،جنگل و کوه و دریا با روستاهایی که کشاو... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (1) RSS comment feed
رمزگشایی از سند توافق وین/ سرنوشت تحریم ها چه می شود؟
چکیده:  برنامه جامع اقدام مشترک موجب برداشته شدن تمامی تحریم های شورای امنیت و همچنین تحریم های یکجانبه و چند جانبه مربوط به برنامه هسته ای ایران خواهد شد. دراین گزارش سعی شده سرنوشت تحریم‌ها بررسی شود.   به گزارش نفت ایرانی به نقل از سایت اقتصاد ایرانی: در تاریخ ۱۴ جولای ۲۰۱۵ متن «برنامه جامع اقدام مشترک» پس از مدت ها انتظار ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
نگاهی به مهمترین سرفصل های برجام/ تاسیسات هسته ای ایران به کار ادامه می دهند
چکیده: خلاصه ای از برنامه جامع اقدام مشترک بین ایران و ۵+۱ که در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۴ بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ۵+۱ مورد توافق واقع گردید در ادامه می آید.  به گزارش نفت ایرانی به نقل از وبسایت  اقتصاد ایرانی: جمهوری اسلامی ایران و دولت های عضو گروه 1+5 (شامل آمریکا، آلمان, انگلیس، چین، فرانسه و روسیه همراه با نماینده عالی سیاست خارجی اتحاد... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (1) RSS comment feed
رضايت سهامداران حفاري شمال از دريافت سود 750 ريالي/دستگاه حفاري سحر يك به پارس جنوبي بازگشت
چکیده: مجمع عمومي شركت حفاري شمال با حضور بيش از 76 درصد سهامداران، روز شنبه 30 خرداد 94 در محل پژوهشگاه نيرو واقع در شهرك غرب تهران برگزار شد و در نهايت  سهامداران با پرداخت 750 ریال سود به ازای هر سهم موافقت کردند. نفت ایرانی / دپارتمان شرکت های ایرانی : بر اساس گزارش خبرنگار ما،  در اين جلسه  كه اسعد عزيزي نماينده شركت پيشرو ايران رياس... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
شرکتی که قرار بود عصای دست نفت باشد بلای جانش شد
چکیده: در بیستمین سال تاسیس شرکت مهندسی و توسعه نفت(متن)  زمان آن فرارسیده است تا ضمن بررسی کارنامه این شرکت بزرگ دولتی چشم انداز آینده و روند کنونی مدیریت آن را تجدید نظر کرد. ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
وزیر سابق نفت رییس ستاد توسعه اقتصادی ایران و سوریه شد
چکیده: رستم قاسمی وزیر سابق نفت در تازه ترین گفت و گوی خود که با ماهنامه تجارت فردا انجام داده است از مسئولیت جدید خود برای بازسازی سوریه خبر داده است. به گزارش پیک نفت در این گفت و گو که در صفحات 41 تا 45 ماهنامه تجارت فردا منتشر شده است وزیر سابق نفت ایران با اشاره به تلاش هایش درباره توسعه روابط اقتصادی ایران در عراق به این موضوع اشاره می کند که  ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (1) RSS comment feed
ایران چقدر از توافقنامه اقدام مشترک سود می کند؟
چکیده: اندیشکده دفاع از دموکراسی و موسسه اقتصادی روبینی در گزارشی، نفع اقتصادی ایران از توافقنامه اقدام مشترک را بررسی و منافع حاصله را فراتر از انتظار دولتمردان آمریکایی ارزیابی نمود. بنیاد دفاع از دموکراسی و اندیشکده اقتصادی روبینی هفتمین گزارش مشترک خود را با موضوع تاثیرات کاهش تحریم ها روی اقتصاد ایران منتشر کردند. این گزارش از یک مدل اقتصادسنجی استف... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed