دیپلماسی انرژی

بازگشت یک کنسرسیوم سرمایه گذاری پتروشیمی به پروژه های ایران
چکیده: مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تداوم مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.  به گزارش نفت ایرانی؛ حسین علیمراد درباره سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت پتروشیمی ایران  گفت: جذب سرمایه‌های خارجی، تابعی از شرایط بین‌الملل و همکاری‌ها میان ایران و دیگر شرکت‌ها و کشورهای دنیاست. ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
 چشم قاهره به نفت عراق است/ دعوای سیاسی با نتیجه نفتی
چکیده:  نفت ایرانی - گروه خبر: به گزارش خبرگزاری فرات نیوز، طارق الملا روز پنجشنبه در حاشیه کنفرانس کشورهای عرب صادرکننده نفت اوپک در قاهره در گفت و گو با خبرنگاران افزود: کشورش در صدد دستیابی به توافق با عراق جهت خرید نفت به طور مستقیم از این کشور طی سه ماهه نخست سال 2017 است. به دنبال اختلافات در مواضع سیاست خارجه ریاض و قاهره ، آرامکو بزرگترین ش... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
بازگشت پتروناس به نفت ایران
چکیده: شرکت ملی نفت ایران برای سپردن مطالعه توسعه میدان‌های آزادگان جنوبی و چشمه خوش به شرکت ملی نفت مالزی (پتروناس) تفاهم‌نامه‎ همکاری امضا کرد.   نفت ایرانی- گروه خبر: شرکت ملی نفت ایران و شرکت پتروناس مالزی بعدازظهر امروز (چهارشنبه، یکم دی‌ماه) تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند که بر مبنای آن، مطالعه میدان‌های آزادگان جنوب... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
پرونده نشست دو روزه کارشناسان اوپک ، بی نتیجه بسته شد/ اختلاف بلای جان اتحاد
چکیده: اختلافات داخلی اوپک در مورد چگونگی اجرای کاهش تولید توافق شده در ماه گذشته، مانع از آن شد تا در نشست ۲ روزه کارشناسان این سازمان، توافق مشخصی برای جلب همکاری دیگر تولید کنندگان مهم غیرعضو اوپک به دست آید.   نفت ایرانی- به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، اختلافات داخلی اوپک در مورد چگونگی اجرای کاهش تولید توافق شده در ماه گذشته، مانع ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
 تقویت موضع ایران در اوپک
چکیده: نفت ایرانی - گر.وه اقتصاد: نوشتاری از دکتر مهدی عسلی   به عنوان یکی از پنج عضو بنیانگذار اوپک، طی بیش از 55 سال تاریخ پرفراز و نشیب این سازمان، همواره نقش کلیدی در تصمیمات اوپک و تعادل بازار جهانی نفت داشته است. ایران به عنوان یکی از پنج عضو بنیانگذار اوپک، طی بیش از 55 سال تاریخ پرفراز و نشیب این سازمان، همواره نقش کلیدی در تصمیما... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
افزایش قیمت نفت پایدار است؟
چکیده: نفت ایرانی- گروه اقتصاد/ مدتى است که قیمت نفت در بازارهاى جهانى در حال افزایش است و نفت وست تگزاس اینترمدیت از کانال 20 دلارى خارج شده و قیمت هاى بالاى 30 دلار را تجربه می کند. در همین حال ارزهاى کالا پایه مهم همانند دلار کانادا، دلار استرالیا و دلار نیوزیلند نیز افزایش هاى قابل توجهى را تجربه می کنند. در این میان، افزایش دلار کانادا در مقابل دلار ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
مدل جدید قراردادهای نفتی دسامبر در لندن رونمایی می شود
چکیده: وزیر نفت گفت: مدل جدید قراردادهای نفتی (IPC) دسامبر امسال (آذر - دی) در لندن معرفی می شود.   به گزارش  نفت ایرانی ، بیژن زنگنه با بیان این که مدل جدید قراردادهای نفتی (IPC) دسامبر امسال در لندن رونمایی می شود، گفت: قراردادهای جدید با شرکتهای خارجی در قالب  IPC امضا خواهد شد که فکر می کنم جذابیت بیشتری داشته باشد.   براساس ای... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
فرش قرمز نفت برای سرمایه خارجی
چکیده: روزنامه دنیای اقتصاد  در گزارشی به قلم نسیم علایی نوشت: با به توافق رسیدن ایران و غرب بر سر مساله هسته‌ای کشورمان مذاکرات با علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز کشور فشرده‌تر و آشکارتر از پیش ادامه یافته است. ایران به دلیل وجود ذخایر عظیم نفتی و گازی و همچنین به دلیل موقعیت ژئوپلیتیک جذابیت بسیاری برای سرمایه&zwnj... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
معاون زنگنه گفت برويد برنج بكاريد شما را چه به نفت!
چکیده: نماينده مردم بهشهر در مجلس صبح امروز در نطق ميان دستور خود فاش كرد كه معاون وزير نفت ايران با بي اعتنايي نسبت به فعاليت هاي نفتي در درياي خزر گفته است كه برويد در شمال برنج بكاريد شما را چه به نفت!! نفت ايراني - دپارتمان رسانه ها: احمدعلي مقيمي نماينده صريح الهجه مردم بهشهر در نطق ميان دستور امروز خود انتقادهاي تندي را خطاب به رييس جمهور ، وزير نف... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
عربستان سهم بازاری که از دیگران گرفته را به راحتی پس نمی دهد
چکیده: سید محمدعلی خطیبی نماینده سابق ایران در هیات عامل اوپک در گفت وگو با  سایت دیپلماسی ایرانی بیان می کند برخی شواهد گویای این مساله است که عاملان کاهش قیمت نفت، در کنار اهداف اقتصادی خود نیم نگاهی هم به مسایل سیاسی داشته تا رقبای خود را به منظور امتیاز گرفتن تحت فشار بگذارند.  بر اساس گزارش های منتشر شده، قیمت نفت ایران در بازار جهانی به ز... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
تاثیر نرخ نفت بر آینده مذاکرات هسته ای
چکیده: بازار متلاطم و کاهش قیمت نفت منجر به افزایش فرصت ها برای به دست آمدن توافق خواهد شد. البته ایران اهرم کمتری در میز مذاکرات خواهد داشت. در این صورت احتمال بیشتری برای رسیدن به توافق وجود خواهد داشت و احتمالاً بیشتر به نفع غرب هم خواهد بود. ( این مقاله توسط نشنال اینترست منتشر شده است و نفت ایرانی بدون تایید یا رد محتوای آن وبه نقل از وبسایت دیپلماس... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
بحران چهارشنبه سیاه در بازار نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت هنوز نگران نیست

 مدیرعامل شرکت ملی نفت هنوز نگران نیست
چکیده: درست در زمانی که هیات دولت با درک شرایط اضطراری ناشی از تداوم سقوط قیمت نفت، جلسه ای ویژه برگزار می کند و به وزیر نفت برای پیگیری طرح تقاضای برگزاری نشست غیرعادی اوپک ماموریت می دهد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران می گوید که هیچ نگرانی بابت ادامه کاهش نرخ نفت ندارد!! قیمت نفت برنت چهارشنبه گذشته در شرایطی با ریزش بی سابقه 4دلار کف 4 ساله خود را شکست و... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
با راه اندازي سيستم اختلاط پيوسته

توان رقابت نفت صادراتي ايران افزايش يافت

توان رقابت نفت صادراتي ايران افزايش يافت
چکیده: راه اندازی سیستم اختلاط نفت خام در ایران، تولید نفت خامهای متنوع تری را برای مشتریان نفتی به دنبال دارد و توان رقابتی صادرات نفت خام کشورمان را افزایش می دهد. ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
وزیر سابق نفت رییس ستاد توسعه اقتصادی ایران و سوریه شد
چکیده: رستم قاسمی وزیر سابق نفت در تازه ترین گفت و گوی خود که با ماهنامه تجارت فردا انجام داده است از مسئولیت جدید خود برای بازسازی سوریه خبر داده است. به گزارش پیک نفت در این گفت و گو که در صفحات 41 تا 45 ماهنامه تجارت فردا منتشر شده است وزیر سابق نفت ایران با اشاره به تلاش هایش درباره توسعه روابط اقتصادی ایران در عراق به این موضوع اشاره می کند که  ... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (1) RSS comment feed
ایران چقدر از توافقنامه اقدام مشترک سود می کند؟
چکیده: اندیشکده دفاع از دموکراسی و موسسه اقتصادی روبینی در گزارشی، نفع اقتصادی ایران از توافقنامه اقدام مشترک را بررسی و منافع حاصله را فراتر از انتظار دولتمردان آمریکایی ارزیابی نمود. بنیاد دفاع از دموکراسی و اندیشکده اقتصادی روبینی هفتمین گزارش مشترک خود را با موضوع تاثیرات کاهش تحریم ها روی اقتصاد ایران منتشر کردند. این گزارش از یک مدل اقتصادسنجی استف... ادامه »
عملیات: پیوست | نظرات (0) RSS comment feed
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين