با حكم دادگاه اتحاديه اروپا

تحریم شرکت ملی نفتکش ایران لغو شد

 تحریم شرکت ملی نفتکش ایران لغو شد

   وزارت دارایی انگلیس، بر اساس حکم دادگاه اتحادیه اروپا، تحریمها را علیه یک فرد و پنج نهاد ایرانی از جمله شرکت ملی نفتکش ایران لغو کرد.

به گزارش شانا، وزارت دارایی انگلیس روز جمعه، سوم اکتبر (١١ مهر ماه) بر اساس حکم دادگاه اتحادیه اروپا مستقر در کشور لوکزامبورگ، با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: شرکت ملی نفتکش ایران،‌ شرکت تجارت سورینت، دانشگاه صنعتی شریف، شرکت بیمه معلم و بانک سینا از فهرست تحریمهای این وزارتخانه خارج شده اند.

این فرد و پنج نهاد یاد شده پیش تر به اتهام کمک به دور زدن تحریمهای ایران یا ارتباط با برنامه هسته‌ای از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده بودند.

بر اساس این گزارش، حکم  دادگاه اتحادیه اروپا به نفع این پنج شرکت ایرانی در تاریخهای متفاوتی از چهارم ژوئن امسال ( ١٤ خرداد ماه) تا سوم ماه ژوئیه (١٤ تیر ماه) صادر شده بود و هم اکنون پس از گذشت دو ماه، اجرایی می شود.

بنا بر اطلاعیه وزارت دارایی انگلیس، از آنجا که تا دو ماه پس از صدور حکم دادگاه اتحادیه اروپا، تقاضای تجدید نظر نشده است، این احکام باید به طور قطعی اجرا شود و داراییهای متعلق به فهرست اعلام شده، آزاد خواهد شد.

آمریکا و اتحادیه اروپا از اوایل سال ٢٠١٢ میلادی با اعمال تحریمهایی علیه شرکتهای ایرانی سعی داشتند مانع صادرات نفت ایران شوند، اما تاکنون تعدادی از بانکها و شرکتهای ایرانی با طرح شکایت در دادگاه‌های اروپایی توانسته‌اند غیرقانونی بودن این تحریمها را اثبات کنند.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت