سند راهبردی توسعه منابع انسانی صنعت نفت بروزرسانی می شود

سند راهبردی توسعه منابع انسانی صنعت نفت بروزرسانی می شود

سند راهبردی توسعه منابع انسانی صنعت نفت در آستانه تدوين برنامه ٥ ساله توسعه ششم کشور بروزرسانی می شود.

رئیس پژوهشکده منابع انسانی موسسه مطالعات انرژی در گفتگو با شانا، با اعلام این خبر اظهار کرد: در آستانه تدوین برنامه ٥ ساله توسعه ششم یکی از موضوعهای اصلی که در دستور کار ما قرار گرفته است بروزرسانی سند راهبردی توسعه منابع انسانی صنعت نفت است، این موضوع از سوی اداره کل آموزش و منابع انسانی وزارت نفت درخواست شده و بزودی اقدامهای اجرایی آن نیز آغاز خواهد شد.

محمد مهدی رشیدی افزود: در این سند راهبردی پیش بینی شده که هر پنج سال یکبار بروز رسانی و به مسایل مهم نیروی انسانی در حوزه های استراتژیک، عملیاتی و مهمترین محورهای پژوهشی توجه شود.

وی با بیان این که در دولت یازدهم توجه به توسعه منابع انسانی رونق بیشتری گرفته است و شرکتهای اصلی در نفت این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده اند، گفت: این توجه سبب شده تا واحدهای پایین دستی و پیمانکاران نیز این کار را آغاز کنند.

رشیدی با بیان این که چند محور پژوهشی در پژوهشکده منابع انسانی موسسه مطالعات انرژی از پاییز امسال آغاز شده و تا تابستان سال آینده تکمیل و آماده بهره برداری می شود، گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی طرح پژوهشی را در زمینه "طرع تعالی سازمانی با رویکرد نوین"، شرکت ملی گاز طرح پژوهشی را برای "بررسی و آسیب شناسی چالشها و آسیبها و راهکارهای منابع انسانی در مناطق عملیاتی به ویژه در عسلویه" در نظر گرفته اند.

رئیس پژوهشکده منابع انسانی موسسه مطالعات انرژی افزود: همسو با این اقدام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نیز طرحی را برای تدوین "سند راهبردی منابع انسانی در ستاد این شرکت " درخواست کرده است. این شرکت همچنین درخواست بررسی "برنامه های اجرایی منتج از سند توسعه منابع انسانی آن شرکت" و نیز "مدیریت دانایی و مستندسازی تجربیات و دانش صاحبنظران نخبه و در معرض بازنشستگی " را نیز به موسسه مطالعات اعلام کرده است.

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت