نقش موثر ایران در بازسازی سوریه

وزیر سابق نفت رییس ستاد توسعه اقتصادی ایران و سوریه شد

وزیر سابق نفت رییس ستاد توسعه اقتصادی ایران و سوریه شد

رستم قاسمی وزیر سابق نفت در تازه ترین گفت و گوی خود که با ماهنامه تجارت فردا انجام داده است از مسئولیت جدید خود برای بازسازی سوریه خبر داده است.

به گزارش پیک نفت در این گفت و گو که در صفحات 41 تا 45 ماهنامه تجارت فردا منتشر شده است وزیر سابق نفت ایران با اشاره به تلاش هایش درباره توسعه روابط اقتصادی ایران در عراق به این موضوع اشاره می کند که  مسئولیت ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و سوریه نیز به وی سپرده شده است.

رستم قاسمی در بخشی از این مصاحبه در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا مهمترین وظیفه شما بازسازی سوریه خواهد بود می گوید: بله؛ ... کار بازسازی سوریه از همین امروز می تواند شروع شود.....ما به دنبال این هستیم که حضور جدی در بازسازی سوریه داشته باشیم و به طور حتم نقش منحصر به فردی خواهیم داشت یا در واقع تنها کشوری هستیم که می تواند نقش اصلی را در بازسازی سوریه داشته باشدا.

وزیر سابق نفت می افزاید: ین اتفاق خوبی برای فعالان اقتصادی و عمرانی ایرانی فراهم کرده است.

شایان ذکر است رستم قاسمی تا پیش از بر عهده گرفتن مسئولیت وزارت نفت در دولت دهم ؛ سالهای زیادی را به عنوان یکی از فنی ترین فرماندهان برجسته سپاه پاسداران به ایران اسلامی خدمت کرده بود و چندین سال قائم مقام فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء را بر عهده داشت .

قرارگاه خاتم الانبیاء از بزرگترین مجموعه های فنی و عمرانی ایران محسوب می شود که پس از پایان دفاع مقدس و بنا به تشخیص رهبر معظم انقلاب برای کمک به توسعه و پیشرفت ایران اسلامی در زمان صلح ، در حوزه سازندگی و آبادانی کشور خدمات شایانی انجام داد.

RSS comment feed نظرات ارسال شده

1
# اسدالله (چهارشنبه 05 فروردین 1394 03:12 ق.ظ)
قائم مقام فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء یا خود فرماندهی ؟؟!!!
یخورده تحقیق قبل از خبر بد نیستااا

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت