تا پایان برنامه ٥ ساله پنجم توسعه محقق می شود

سرمایه گذاری ٣ هزار میلیارد تومانی دولت در حوزه پژوهش و ساخت داخل

سرمایه گذاری ٣ هزار میلیارد تومانی دولت در حوزه پژوهش و ساخت داخل

سه هزار میلیارد تومان تا پایان برنامه پنجم توسعه دولت، برای حمایت از شرکتهای غیردولتی در حوزه های پژوهشی و ساخت داخل هزینه می شود.

 معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست هم اندیشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت ساخت و تهیه کالای نفت تهران با نمایندگان سازندگان داخلی با اشاره به این که هم اکنون با عنایت و تدیبر رئیس جمهوری کشورمان از بودجه سه هزار میلیارد تومانی یاد شده مبلغ یکهزار میلیارد تومان آن آماده پرداخت به شرکتهای غیر دولتی دانش بنیات و سازندگان داخلی است، گفت: دولت برای تامین مالی پروژه های پژوهشی و علمی در بخش خصوصی هیچ مشکلی ندارد.

علی وطنی استانداردهای بین المللی و قیمت رقابتی را از معیارهای شرکتهای نفتی در حوزه ساخت داخل اعلام کرد و گفت: هم اکنون همه مسئولان بلندپایه نظام به این نتیجه رسیده اند که بزرگترین بازار صنعتی ایران صنعت نفت است.

معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست به ضرورت استفاده از فناوریهای جدید برای افزایش ازدیاد برداشت نفت و گاز از مخازن قدیمی کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس ماده ١٣٠ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور وزارت نفت باید یک درصد ضریب بازیافت نفت را از مخازن کشور افزایش دهد.

به گزارش شانا ؛ وی تشکیل دو ستاد توسعه فناوری و نوآوری نفت، گاز و زغال سنگ و ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را نشان از اهمیت این معاونت به صنعت نفت و گاز دانست و گفت: بند "ق" بودجه سال ٩٣ با پیگیری و تلاش این دو ستاد تهیه و تصویب شده است.

وطنی با بیان این که سازندگان صنعت نفت برای رسیدن به توسعه و پیشرفت در حوزه کاری خود باید ابتدا بتوانند بازار داخلی را در اختیار بگیرند، گفت: برای رسیدن به این هدف سازندگان باید صبر زیادی از خود نشان دهند.

معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری​ تاکید کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی دارد در قالب ستادهای توسعه فناوری و نوآوری نفت، گاز و ذغال سنگ و بهینه سازی انرژی و محیط زیست و حتی به صورت بلاعوض از شرکتهای غیر دولتی دانش بنیان و سازندگان داخلی در صنعت نفت حمایت کند.

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت