پنج نماینده مجلس در نطق میان دستور؛

برخورد قوه قضاییه با دانه‌درشت‌ها ستودنی است

برخورد قوه قضاییه با دانه‌درشت‌ها ستودنی است

به گزارش نفت ایرانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به مشکلات فرهنگیان، از برخورد قاطع قوه قضائیه با آقازاده‌ها تشکر کرد. محمدقسیم عثمانی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۵ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خودضمن تقدیر از قوه قضاییه برای برخورد با دانه‌درشت‌ها و سایر آقازاده‌ها، گفت: ضروری می‌دانم رفتار وحشیانه عده‌ای ناشناس را در برخورد با همکارمان آقای مطهری در شیراز محکوم کنم.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود هر چه زودتر شناسایی و با آنها برخورد شود تا این مسئله عبرتی برای آیندگان شده و دیگر کسی جرأت نکند چنین رفتاری را با نمایندگان ملت داشته باشد.

همچنین مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی با اشاره به لزوم استفاده از فرصت‌ها برای خدمت به مردم گفت: دوستان امروز هزار و بیست و چهارمین روز از نمایندگی‌مان گذشت و تنها ۴۳۹ روز دیگر کار داریم نباید فرصت را از دست بدهیم باید در آخر سال به محاسبه رفتار گذشته‌مان و سالی که گذشت بپردازیم.

این نماینده مردم تهران افزود: در یک سالی که گذشت اخلاق مجلس چگونه بود؟ آیا اخلاق نمایندگی را رعایت کردیم و قول‌هایی که به مردم دادیم را انجام دادیم؟ نقاط ضعف و قوت ما کجاست؟

آقاتهرانی ضمن تشکر از قوه قضاییه در برخورد با مفاسد اقتصادی گفت: از قوه قضاییه به خاطر ورود قاطعی که نسبت به کسانی که برای خودشان حق ویژه‌ای قائل هستند تشکر می‌کنم همه نسبت به قانون یکسان هستند و بین هیچ کس فرق وجود ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس با هشدار نسبت به وقوع فتنه‌های کوچک گفت: دولت و مسئولان فتنه‌های کوچک را جمع کنند تا این گونه نشود که چند نفری چیزی به راه بیندازند و بعد شما کمیته به راه بیندازید. مگر وزارت کشور و دیگر وزارتخانه‌ها دست شما نیست جلوی این اقدامات را بگیرید.وی تصریح کرد: غلط می‌کند کسی به فرد دیگری سنگ بزند، مسئولان با اینها برخورد کنند این موضوعات که نیازی به ورود مردم ندارد. دولتی‌ها مردانه عمل کنند.

در نطقی دیگر حسن کامران دستجردی در جلسه علنی امروز مجلس (دوشنبه ۲۵ اسفندماه) در نطق میان دستور خود گفت:‌ اقتصاد مقاومتی مظلوم است، بنده از طرف مجلس ناظر بر سفرهای خارجی هستم، گفتم برای بررسی اموال بابک زنجانی که گروه به سوئیس اعزام می‌شود نمایندگانی نیز از دیوان محاسبات کشور در این سفر بروند تا گزارشی برای ما تهیه کنند، اما اینگونه نشد.

کامران ادامه داد: یک نفر از مجلس رأی می خواست، گفتم من به تو برای مسئولیت دیوان محاسبات رأی نمی‌دهم، چون با یک اصفهانی مسئله‌دار ارتباط داری، بعدها آن اصفهانی مسئله‌دار به مراتب بالاتر رسید و در برخی جاها عضو هیات مدیره شده است. تا زمانی که کارچاق‌کن‌ها و مفاسد اقتصادی وجود دارد، نمی‌گذارند اقتصاد مقاومتی محقق شود.

وی با بیان اینکه منظور از اجرای دموکراسی اجرای قانون است، تصریح کرد: جا دارد از رئیس دستگاه قضایی به دلیل برخورد قاطع با دانه‌درشت‌ها تشکر کنم.

سید ناصر موسوی لارگانی نیز در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۵ اسفند) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: آیا اطلاع دارید نزدیک به دو ماه است که آب زاینده‌رود را از مسیر اصلی منحرف کرده‌اند و اکنون، قبل و بعد از شهرستان فلاورجان آب وجود دارد، اما مردم این شهرستان از آب محروم هستند؟

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا فقط مردم اصفهان از بابت نبود آب در زاینده‌رود دچار مشکل روحی و روانی شده‌اند؟ آیا فقط محیط‌زیست اصفهان نابود شده است؟ آیا مردم مظلوم فلاورجان از زاینده‌رود سهمی ندارند؟

موسوی لارگانی در مورد طلبکاران بیمه توسعه به وزیر اقتصاد و درخصوص برخورد خطی در استان اصفهان به وزیر راه و شهرسازی تذکر داد و از قوه قضائیه بابت برخورد و محاکمه با دانه‌درشت‌ها و آقازاده‌ها تشکر کرد.

منبع: الف

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت