انتقاد تند يك نماينده مجلس

معاون زنگنه گفت برويد برنج بكاريد شما را چه به نفت!

معاون زنگنه گفت برويد برنج بكاريد شما را چه به نفت!

نماينده مردم بهشهر در مجلس صبح امروز در نطق ميان دستور خود فاش كرد كه معاون وزير نفت ايران با بي اعتنايي نسبت به فعاليت هاي نفتي در درياي خزر گفته است كه برويد در شمال برنج بكاريد شما را چه به نفت!!

نفت ايراني - دپارتمان رسانه ها: احمدعلي مقيمي نماينده صريح الهجه مردم بهشهر در نطق ميان دستور امروز خود انتقادهاي تندي را خطاب به رييس جمهور ، وزير نفت و يكي از معاونان وزير نفت مطرح كرد له ويژه اينكه وي فاش كرد: معاونی که در حال حاضر زن و فرزندش در انگلیس زندگی می‌کنند و می‌گوید که بروید در شمال برنج بکارید و به نفت کاری نداشته باشید، باید زبان اين مدير را از کامش بیرون کشید ، این همان مدیری است که وقتی جهت بازدید از مجموعه حفاری شمال به منطقه آمد، بعد از چهار ساعت انتظار مدیران و پرسنل حاضر نشده است از خودرو خود بیرون بیاید و با خودرو چرخی زد و رفت.

نماینده بهشهر در ادامه افزود: فردی که محرومیت کیفری دارد و در نهادی که در همان قسمت وی را از فعالیت منع کردند دوباره به عضویت هیأت مدیره درمی‌آید، آیا دولت که چنین فردی را به کار گرفته، می‌تواند با ناپاکان مبارزه کند؟

وي در بخش هاي ديگري از سخنانش هم به وضعيت شركت حفاري شمال و مشكلات گريبانگير آن اشاره كرد و گفت: : يك نمونه آن شركت حفاري شمال است كه اين شركت تنها شركت آسيا است كه قادر است در عمق 800 متر و بيشتر حفاري كند و در درياي هزر 2 چاه حفر كرده است، نفت  درياي خزر كه براي حاكميت ملي ايران بسيار مهم است آن وقت با اين شركت حفاري كاري مي كنند كه 500 نفر از متخصصانش بيكار شوند.

مقيمي گفت : اين شركت به خاطر بي اعتنايي به درون و نگاه ملتمسانه به بيرون 700 ميليارد تومان از وزارت نفت طلب دارد و  در حال تعطيلي هست.

وي خطاب به وزير نفت گفت:آقاي زنگنه با اين معاون و مديران مي خواهي اقتصاد مقاومتي را اجرا كني؟

مقیمی خطاب به رئیس‌جمهور اضافه کرد: مشکل اساسی شما در مدیریت اقتصادی ناشی از مدیریت غلط و چندگانه است و نداشتن باور قلبی و التزام عملی برخی از دولتمردان به اقتصاد مقاومتی است و بی‌اعتنایی به درون و نگاه ملتمسانه به بیرون و عطش واردات که این اقدام اقتصاد کشور را زمین‌گیر کرده است.

وی گفت: مبارزه با فساد وقتی مؤثر است که ریشه‌ای توسط افراد پاکدست و با اراده و شجاع صورت گیرد، دولتی که جرأت ندارد افراد پردرآمد را شناسایی کرده و یارانه آنها را قطع کند چگونه ممکن است با رانت‌خواران گردن کلفت و نورچشمی‌ها مبارزه کند؟

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت